W III oraz IV Kwartale 2015 r. realizowaliśmy proces wdrożenia oraz wielostopniowej optymalizacji rozwiązania call center inboundowego, opartego o technologię 3CXdla Prywatnej Lecznicy CERTUS.

Prywatna Lecznica CERTUS działa nieprzerwanie na wielkopolskim rynku od 1992 roku. Była pierwszym wielospecjalistycznym szpitalem prywatnym w Polsce. Z biegiem czasu otwierane były także Centra Medyczne, umożliwiające skorzystanie z szerokiej gamy lekarskich konsultacji specjalistycznych.

Podstawowym i priorytetowym wyzwaniem wdrożenia call center była sprawna obsługa klientów chcących zarejestrować się telefonicznie na wizytę lekarską. Postawiono przed naszymi systemami zadania związane ze:

  • skróceniem czasu oczekiwania na połączenie z rejestracją
  • jak najszybszym rozładowanie kolejek przychodzących, szczególnie z początkiem tygodnia, kiedy ruch telefoniczny jest najbardziej intensywny
  • jak najszybszym oddzwanianiem na połączenia utracone

Wdrożone przez nas call center bardzo dobrze sprostało wymogom postawionym przez CERTUS. Uzyskaliśmy znaczący sukces związany z rozładowaniem kolejek przychodzących i skróceniem czasu oczekiwania na połączenie. Dodatkowo zaimplementowana książka telefoniczna lekarzy i specjalistów pozwoliła na znacznie pełniejszą obsługę klienta podczas jednego połączenia telefonicznego. Odtąd w prosty sposób konsultanci call center mogą się konsultować z lekarzami i odpowiadać na szczegółowe pytania klientów. Usprawniliśmy również obsługę klienta VIP wraz z identyfikacją klienta i możliwością spersonalizowanego powitania klienta przez konsultanta CC. Proste w obsłudze narzędzie do szybkiego oddzwaniania na połączenia utracone pozwoliło zmniejszyć ryzyko zarejestrowania się klienta w innej placówce medycznej. Całość wdrożenia systemu call center dopełnił indywidualny system generowania raportów, który zdecydowanie poszerzył wiedzę analityczną, niezbędną do realizowania dalszych działań optymalizacyjnych.

„… Zyskaliśmy mnóstwo nowych możliwości, które jesteśmy w stanie wykorzystać w ramach zarządzania ruchem telefonicznym.  Szczególnie istotna dla nas była możliwość  raportowania w bardzo różnorodnym układzie treści oraz łatwy dostęp do nagrań rozmów wraz z wieloma możliwościami wyszukiwania konkretnego nagrania…” – pisze w przekazanych nam referencjach Maciej Majewski, Dyrektor ds. Sprzedaży Prywatnej Lecznicy CERTUS Sp. z o.o.

referencje_systell_certus