W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, wysokiej jakości komunikacja jest kluczowa dla sukcesu każdego call center. Jednym z najważniejszych narzędzi, które pomaga zapewnić klarowność dźwięku, wygodę noszenia i efektywność operatorów, są słuchawki call center.

 

W tym artykule przedstawimy kilka wspaniałych opcji słuchawek, które są idealne dla Twojej firmy, w tym:

 

Szczególnie polecamy listę dla managera, która pomoże Ci dokonać trafnego wyboru systemu call center i zmienić firmę w organizację przyjazną klientowi!

☝️Pobierając check listę, zyskujesz dostęp do mailowej serii edukacyjnej ,,Liderzy komunikacji”.

 

Słuchawki od zarania callcenterowych dziejów są symbolem pracy na telefonie. Uwalniają ręce, zwiększają wygodę pracy, produktywność i zdrowie. Mimo to często spotykam się z oporem osób, które mają je używać, szczególnie w niedużych Biurach Obsługi Klienta, ponieważ, w ich mniemaniu, ich noszenie obniża rangę ich pracy… Do czasu, kiedy spróbują! Dobór słuchawek, a właściwie zestawów słuchawkowych (headsets) to proces dość indywidualny zależny od budowy głowy, przyzwyczajeń, poziomu słuchu, a nawet fryzury ;). Dodajmy do tego, chociażby charakter pracy, których jedne „przykuwają” do biurka innym dają swobodę przemieszczania się.

 

Maciej Buś, Customer Service & Experience Expert / Podcast Klientomania

 

Słuchawki z funkcją redukcji szumów

W przypadku intensywnego środowiska call center, w którym operatorzy często muszą koncentrować się na rozmowie telefonicznej, słuchawki z funkcją redukcji szumów są niezwykle przydatne.

Wzmocnienie skupienia:

Słuchawki z funkcją redukcji szumów to prawdziwa tarcza w walce z hałasem otoczenia. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów i czujników, te słuchawki skutecznie redukują hałas z zewnątrz, tworząc spokojną oazę w gąszczu dźwięków. Czy to w środowisku biurowym, w miejscach publicznych lub podczas podróży, słuchawki z funkcją redukcji szumów pozwolą Ci odciąć się od otaczającego chaosu i skupić na tym, co masz do powiedzenia.

Jakość dźwięku na nowym poziomie:

Funkcja redukcji szumów nie tylko eliminuje hałas zewnętrzny, ale również podnosi jakość dźwięku. Dzięki temu, że szumy są tłumione, możesz cieszyć się czystym, pełnym i klarownym dźwiękiem podczas rozmów telefonicznych, słuchania muzyki lub oglądania treści multimedialnych. Doświadczysz każdego niuansu dźwięku bez zakłóceń, co pozwala na pełne zanurzenie się w docierających do Ciebie informacjach i emocjach.

Wygodny design dla pełnego komfortu:

Słuchawki z funkcją redukcji szumów to nie tylko technologia, ale również wygodny i ergonomiczny design. Producenti kładą duży nacisk na komfort noszenia, aby zapewnić długotrwałe użytkowanie bez jakiejkolwiek uciążliwości. Wybierając słuchawki z funkcją redukcji szumów, możesz być pewien, że nie tylko zanurzysz się w ciszy, ale także poczujesz się wygodnie, nawet podczas długich godzin noszenia.

 

Słuchawki ze skróconym mikrofonem

Słuchawki wyposażone w mikrofon o skróconej długości są idealne dla operatorów call center. Dzięki temu mikrofon znajduje się bliżej ust, co poprawia jakość dźwięku i minimalizuje niechciane szumy. Upewnij się, że mikrofon jest również regulowany, aby operatorzy mogli go dostosować do swoich preferencji. Oto kilka istotnych zalet słuchawek ze skróconym mikrofonem:

Niezawodna jakość dźwięku:

Skrócony mikrofon w słuchawkach to przełomowa technologia, która zapewnia doskonałą jakość dźwięku. Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji mikrofonu, doskonale przechwytuje dźwięki i głos użytkownika, eliminując niepożądane zakłócenia i szumy. Możesz być pewny, że Twoje przekazywane wiadomości będą klarowne, wyraźne i pełne emocji, co przekłada się na doskonałe doświadczenie komunikacyjne zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego rozmówcy.

Komfort i wygoda:

Słuchawki ze skróconym mikrofonem nie tylko oferują doskonałą jakość dźwięku, ale również zapewniają niespotykany komfort i wygodę. Skrócony mikrofon jest zaprojektowany tak, aby był lekki, ergonomiczny i dostosowany do naturalnego położenia ust. Dzięki temu, nie tylko możesz cieszyć się wyjątkową jakością dźwięku, ale także nosić słuchawki przez długie godziny bez żadnego uczucia dyskomfortu.

Mobilność i elastyczność:

Słuchawki ze skróconym mikrofonem są idealnym rozwiązaniem dla osób, które prowadzą aktywny styl życia i potrzebują mobilności. Wyposażone w elastyczny mikrofon, który można dostosować do własnych preferencji, te słuchawki pozwalają na swobodne poruszanie się, niezależnie od tego, czy jesteś w biurze, w podróży służbowej czy po prostu na spacerze. Ciesz się doskonałą jakością dźwięku bez względu na miejsce i czas.

Profesjonalizm i wydajność:

Skrócony mikrofon w słuchawkach to także oznaka profesjonalizmu i skuteczności. Dzięki precyzyjnej i czystej transmisji dźwięku, Twoje przekazywane informacje będą bardziej wyraziste, a Twoje wystąpienie będzie bardziej pewne siebie i przekonujące. To z kolei przyczynia się do podniesienia wydajności i efektywności Twojej pracy. Bez względu na to, czy jesteś profesjonalnym przedstawicielem call center, prowadzisz spotkania wideo czy uczestniczysz w ważnych konferencjach online, słuchawki ze skróconym mikrofonem podkreślą Twoje umiejętności komunikacyjne i wyróżnią Cię jako lidera w dziedzinie efektywnej komunikacji.

 

Profesjonalne zestawy słuchawkowe dają możliwość doboru słuchawek jedno lub dwuusznych, przewodowych, lub bezprzewodowych, na tradycyjnym pałąku oraz zakładane za ucho. Warto tu wyjaśnić, dlaczego mówimy o profesjonalnych zestawach, a nie marketowych za przysłowiowe 5 czy 10 złotych. Słuchawki w call center są tym, czym klawiatura dla programisty, czy samochód dla kierowcy. Są narzędziem pracy. Od ich jakości, trwałości, zapewnianego bezpieczeństwa zależą doświadczenia klienta, efektywność komunikacji, wygoda i komfort pracy oraz … zdrowie. Dobre słuchawki to element wyposażenia każdego stanowiska pracy konsultanta, czy specjalisty używającego komunikacji głosowej w kontakcie z klientami.

 

Maciej Buś, Customer Service & Experience Expert

 

 

Bezprzewodowe słuchawki

Bezprzewodowe słuchawki są coraz bardziej popularne w środowisku call center, ponieważ pozwalają na swobodę poruszania się podczas rozmów. Operatorzy mogą komfortowo poruszać się po biurze, niezależnie od tego, czy potrzebują skonsultować się z kolegą, czy skorzystać z innego urządzenia. Upewnij się, że wybierasz słuchawki o długim czasie pracy baterii, aby uniknąć częstego ładowania. A oto cechy słuchawek bezprzewodowych w detalicznej perspektywie.

Mobilność bez ograniczeń:

Bezprzewodowe słuchawki dają nam wolność poruszania się bez zamieszania związanych z przewodami. Bez względu na to, czy jesteś w biurze, na spacerze czy w podróży, możesz cieszyć się swoją ulubioną muzyką, podcastami czy prowadzić rozmowy bez konieczności trzymania się jednego miejsca. To absolutna wolność, która pozwala Ci dostosować swoje słuchanie do swojego stylu życia.

Komfort i wygoda:

Bezprzewodowe słuchawki to także doskonały komfort noszenia. Bez uciążliwych przewodów, które się plączą czy ograniczają Twoje ruchy, możesz cieszyć się swobodą, której pragniesz. Bezprzewodowe słuchawki są często lekkie, wyposażone w miękkie nauszniki i dostosowywalne pałąki, które zapewniają doskonałe dopasowanie i komfort, nawet przez długie godziny użytkowania.

Doskonała jakość dźwięku:

Choć nie ma kabla, to nie oznacza, że trzeba zrezygnować z jakości dźwięku. Wręcz przeciwnie, bezprzewodowe słuchawki oferują imponującą jakość dźwięku. Dzięki zaawansowanym technologiom transmisji dźwięku, możesz cieszyć się pełnym spektrum dźwięku, czystością i głębią, które ożywią Twoje ulubione utwory i zapewnią wspaniałe wrażenia z oglądania filmów czy prowadzenia rozmów.

Łatwość użytkowania:

Bezprzewodowe słuchawki są zwykle wyposażone w intuicyjne interfejsy, które sprawiają, że ich obsługa jest łatwa i przyjemna. Wystarczy sparować słuchawki z urządzeniem źródłowym, a następnie można cieszyć się muzyką czy rozmowami bez żadnych problemów. To prosta droga do w pełni zanurzenia się w świecie dźwięku, bez przeszkód i niepotrzebnych komplikacji.

 

Słuchawki z wygodnymi pałąkami i nausznikami

Komfort jest kluczowy dla operatorów call center, którzy noszą słuchawki przez większość dnia. Wybierz słuchawki z regulowanymi pałąkami i miękkimi nausznikami, które są wygodne nawet podczas długich godzin noszenia. Możesz również rozważyć słuchawki z możliwością wymiany nauszników, aby zapewnić higieniczne i dostosowane do preferencji użytkownika rozwiązanie. Jakie zalety wyróżniają słucawki z wygodnymi pałąkami i nausznikami?

Komfort, który cieszy zmysły:

Słuchawki z wygodnymi pałąkami i nausznikami to prawdziwe błogosławieństwo dla Twoich uszu. Dzięki odpowiednio wyprofilowanym pałąkom i miękkim nausznikom, możesz cieszyć się dźwiękiem bez jakichkolwiek uczuć dyskomfortu. Bez względu na to, czy słuchasz muzyki, oglądasz filmy czy prowadzisz rozmowy, możesz być pewien, że te słuchawki otoczą Twoje uszy wygodą, która pozwoli Ci zatracić się w dźwiękowym świecie.

Dźwięk, który wciąga:

Słuchawki z wygodnymi pałąkami i nausznikami nie tylko oferują wygodę, ale również zapewniają doskonałą jakość dźwięku. Wykorzystując zaawansowane technologie i precyzyjne przetworniki dźwięku, te słuchawki dostarczają pełne, czyste i dynamiczne brzmienie. Możesz doświadczyć każdego detalu, podkreślić emocje w muzyce czy w pełni zanurzyć się w świecie dźwięku podczas oglądania filmów czy słuchania audiobooków.

Wytrzymałość na lata:

Słuchawki z wygodnymi pałąkami i nausznikami są nie tylko przyjemne dla uszu, ale również wykonane z wytrzymałych materiałów. Ich solidna konstrukcja sprawia, że są odporne na codzienne zużycie i mogą towarzyszyć Ci przez wiele lat.

 

Słuchawki zintegrowane z systemem CRM

Współczesne słuchawki call center często oferują funkcje integracji z oprogramowaniem CRM. Dzięki temu operatorzy mogą mieć dostęp do informacji klienta w czasie rzeczywistym i prowadzić bardziej spersonalizowane rozmowy. Wybierz słuchawki, które są kompatybilne z systemem CRM używanym przez Twoją firmę, aby zapewnić płynny przepływ informacji i usprawnić proces obsługi klienta. Dlaczego warto wybrać te słuchawki do call center? Oto kilka cech, które mogą ułatwić decyzję.

Jedność między dźwiękiem a danymi:

Słuchawki zintegrowane z systemem CRM oferują nie tylko doskonałą jakość dźwięku, ale także synchronizację z danymi klientów. Dzięki temu, każda rozmowa telefoniczna staje się bardziej spersonalizowana i efektywna. Podczas połączenia, informacje klienta są automatycznie pobierane z systemu CRM i wyświetlane na ekranie, umożliwiając operatorowi łatwy dostęp do historii klienta, preferencji i wcześniejszych interakcji. To pozwala na bardziej skuteczne prowadzenie rozmów i zapewnienie klientom indywidualnego podejścia.

Spersonalizowane doświadczenie klienta:

Dzięki integracji słuchawek z systemem CRM, tworzy się spersonalizowane doświadczenie klienta na najwyższym poziomie. Operatorzy call center mogą mieć pełny obraz klienta w czasie rzeczywistym, co pozwala na lepsze zrozumienie potrzeb i oczekiwań klienta. To z kolei umożliwia dostosowanie oferty, udzielanie odpowiedzi na pytania czy rozwiązywanie problemów w sposób bardziej spersonalizowany, co przyczynia się do budowania trwałych relacji z klientami.

Efektywność i czasoszczędność:

Słuchawki zintegrowane z systemem CRM przyczyniają się do zwiększenia efektywności pracy operatorów call center. Zautomatyzowany dostęp do danych klienta pozwala na szybkie i precyzyjne reagowanie na potrzeby klientów, eliminując potrzebę przeszukiwania różnych systemów czy wprowadzania informacji ręcznie. To z kolei przekłada się na oszczędność czasu, zwiększenie liczby obsłużonych rozmów i podniesienie poziomu satysfakcji zarówno klientów, jak i operatorów.

Lepsze zarządzanie danymi:

Słuchawki zintegrowane z systemem CRM wspierają również lepsze zarządzanie danymi w organizacji. Dzięki automatycznemu rejestrowaniu połączeń, dane dotyczące rozmów i interakcji są gromadzone i zintegrowane bezpośrednio w systemie CRM. To umożliwia łatwe śledzenie historii kontaktów, analizę danych, generowanie raportów i podejmowanie strategicznych decyzji opartych na wiedzy o klientach. Integracja słuchawek z systemem CRM tworzy spójne źródło informacji, które umożliwia lepsze zrozumienie klientów, identyfikowanie trendów i odkrywanie nowych możliwości rozwoju biznesu.

 

Słuchawki z wieloplatformowym wsparciem

Jeśli Twoje call center korzysta z różnych platform komunikacyjnych, takich jak telefonia VoIP, systemy wideokonferencji czy aplikacje do czatów online, zwróć uwagę na słuchawki z wieloplatformowym wsparciem. Dzięki nim operatorzy będą mogli łatwo przełączać się między różnymi aplikacjami i zapewnić spójne i wysokiej jakości doświadczenie komunikacyjne. Przyjrzyjmy się szczegółom.

Jedno narzędzie, wiele platform:

Słuchawki z wieloplatformowym wsparciem to jak magiczny klucz, który otwiera drzwi do różnych światów komunikacji. Niezależnie od tego, czy używasz platformy VoIP w pracy, uczestniczysz w wideokonferencjach czy prowadzisz rozmowy na aplikacjach czatowych, te słuchawki są kompatybilne z różnymi platformami, umożliwiając swobodne przełączanie się między nimi. Nie musisz posiadać kilku zestawów słuchawek – wystarczy jeden, aby obsługiwać wszystkie Twoje komunikacyjne potrzeby.

Bezpieczne połączenie, niezależnie od platformy:

Słuchawki z wieloplatformowym wsparciem zapewniają nie tylko elastyczność, ale także niezawodne i bezpieczne połączenia dźwiękowe. Bez względu na to, czy korzystasz z komputera, smartfona czy innego urządzenia, te słuchawki oferują stabilne i wysokiej jakości połączenia. Dzięki temu, Twoje rozmowy są klarowne, bez zakłóceń, a Ty możesz skupić się na treści rozmowy zamiast martwić się o jakość dźwięku.

Wielowymiarowe doświadczenie dźwiękowe:

Słuchawki z wieloplatformowym wsparciem otwierają drzwi do pełnego spektrum dźwięku, niezależnie od platformy, z której korzystasz. Oferują wysoką jakość dźwięku, bogate tony basu, czyste brzmienie i detale, które sprawiają, że każda muzyka, film czy rozmowa nabierają życia. Bez względu na to, czy słuchasz ulubionych utworów, oglądasz filmy czy prowadzisz rozmowy biznesowe, te słuchawki dostarczą Ci niezapomniane doznania dźwiękowe.

Swoboda i mobilność:

Słuchawki z wieloplatformowym wsparciem zapewniają Ci swobodę i mobilność w korzystaniu z różnych platform komunikacyjnych. Niezależnie od tego, czy jesteś w biurze, w podróży służbowej czy w domu, możesz łatwo podłączyć te słuchawki do różnych urządzeń i cieszyć się nieograniczoną komunikacją. Bezprzewodowe połączenie sprawia, że nie musisz być ograniczony przez przewody czy kable – możesz poruszać się swobodnie, wykonując różne zadania, jednocześnie utrzymując wysoką jakość dźwięku i płynność komunikacji.

Wieloplatformowe wsparcie dla efektywności:

Słuchawki z wieloplatformowym wsparciem nie tylko zapewniają wygodę i jakość dźwięku, ale również przyczyniają się do wzrostu efektywności pracy. Dzięki możliwości łatwego przełączania się między różnymi platformami, operatorzy call center czy pracownicy biurowi mogą obsługiwać różne kanały komunikacyjne w sposób bardziej efektywny. Nie ma potrzeby korzystania z wielu zestawów słuchawek czy urządzeń – wszystko jest dostępne w jednym, łatwym do obsługi narzędziu.

Innowacja dla przyszłości komunikacji:

Słuchawki z wieloplatformowym wsparciem to innowacyjne rozwiązanie, które dostosowuje się do rozwijającego się świata komunikacji. Wraz z rozwojem nowych platform i technologii, te słuchawki są w stanie sprostać coraz większym wymaganiom i zapewnić Ci dostęp do najnowszych narzędzi komunikacyjnych. To pozwala Ci być gotowym na przyszłość i wykorzystywać pełny potencjał nowych rozwiązań w dziedzinie komunikacji.

 

Słuchawki jakich marek mogą sprawdzić się w Twojej firmie

Oto kilka przykładów renomowanych marek słuchawek, które są powszechnie stosowane w środowisku call center.

Słuchawki call center Jabra

Jabra jest popularnym producentem słuchawek call center oferującym szeroki zakres modeli, w tym słuchawki z redukcją szumów, bezprzewodowe i wyposażone w zaawansowane funkcje audio.

Słuchawki do call center Plantronics (obecnie znana jako Poly)

Plantronics to firma znana z wysokiej jakości słuchawek call center, oferujących doskonałą jakość dźwięku, komfort noszenia i wydajność mikrofonów. Z punktu widzenia pracy call i contact center, warto dodać, że w Polsce to właśnie Poly dostarcza za pośrednictwem firmy KONTEL najwięcej rozwiązań wspierających pracę agentów.

 

Jako ciekawostkę podam fakt, iż pierwsze słuchawki w kosmosie miały logo Plantronics. Używał ich sam Neil Armstrong podczas historycznego spaceru po Księżycu. Ale zejdźmy na Ziemię…, kolejne fakty są takie, że marka Poly jest znana nie tylko z wdrażania technologii pasywnej redukcji hałasu otoczenia czy stosowania mikrofonów z ANC, które gwarantują prywatność i poufność rozmowy. Projektanci marki zadbali także o słuch użytkownika. Gdy hałas przekroczy 118dB, autorska technologia SoundGuard™ ochroni go przed szokiem akustycznym. Całodzienny komfort noszenia słuchawek gwarantuje ich lekka konstrukcja, pamięciowe gąbki nauszników dostosowują się do kształtu ucha. Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż organizacje decydujące się na wdrożenie gamy słuchawek Poly, mogą łatwo nimi zdalnie zarządzać z poziomu dedykowanej platformy Poly Lens.

 

Przemysław Owczarek, Product Manager Poly audio w KONTEL

 

Słuchawki call center marki Sennheiser

Sennheiser to ceniona marka słuchawek, która oferuje zarówno słuchawki przewodowe, jak i bezprzewodowe. Sennheiser jest znany z doskonałej jakości dźwięku i wytrzymałości.

Słuchawki do call center od Logitech

Logitech to firma znana z różnych produktów audio-wideo, a ich słuchawki call center są cenione za jakość dźwięku, ergonomiczny design i wygodę noszenia.

Słuchawki marki Yealink

Yealink specjalizuje się w telekomunikacyjnych rozwiązaniach dla firm i oferuje również słuchawki call center. Są znane z dobrego stosunku jakości do ceny oraz wsparcia dla różnych platform komunikacyjnych.

 

Jak wybrać słuchawki do swojego call center?

 

Jak widać, wybór odpowiednich słuchawek call center ma istotne znaczenie dla efektywności i komfortu pracy operatorów oraz jakości obsługi klienta. Trzeba pamiętać, że każda firma ma swoje własne potrzeby, dlatego warto przeprowadzić badanie rynku, zapoznać się z opiniami innych użytkowników i skonsultować się z dostawcami, aby znaleźć słuchawki idealnie dopasowane do Twojej firmy. Inwestycja w wysokiej jakości słuchawki call center przyniesie korzyści zarówno operatorom, jak i klientom, poprawiając efektywność pracy i jakość komunikacji.

Wybór konkretnej marki słuchawek powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb Twojej firmy, budżetu oraz preferencji operatorów call center. Przed podjęciem decyzji, zawsze warto przeczytać opinie, porównać specyfikacje techniczne i skonsultować się z dostawcami, aby wybrać najlepsze słuchawki dla Twojego call center.

 

Check lista – Jak przygotować się do wyboru oprogramowania Call Center

Wybór odpowiedniego systemu call centre jest strategicznym działaniem z punktu widzenia rozwoju i prawidłowego funkcjonowania nowoczesnej frimy. Skorzystaj z powyższych wskazówek, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojej organizacji. Pobierz check listę – przygotować się do wyboru oprogramowania Call Center? 👇👇👇