Co to jest system ticketowy?

system-ticketowy-slownik-pojec-systell

System ticketowy – jest to system typu helpdesk, który każdemu zgłoszeniu ze strony klienta towarzyszy ticket (z ang. bilet), inaczej nazywany sprawą. To szerokie pojęcie, obejmuje całą komunikację z danym klientem. To znaczy, że każdy e-mail, chat, nieodebrane połączenie trafia na listę zdarzeń w danym tickecie.

Więcej na temat naszego systemu, znajdziesz na stronie System ticketowy.

Co dzieje się ze zgłoszeniem ticketowym?

W zależności od ustalonego wcześniej procesu przepływu wszelkich zgłoszeń, ticket trafia do danego konsultanta. Zyskuje on numer identyfikacyjny. Sam ticket, zawiera w sobie wszystkie niezbędne informacje o zgłoszeniu. Należą do nich takie dane jak: historia komunikacji z klientem, pytania jakie padły w jego wątku, dokładne data rozpoczęcia, przekazania czy zamknięcia, przekierowania do innych działów lub agentów, czas rozwiązania sprawy. Wiele firm wymaga większej ilości informacji w systemie ticketowym. Niestety na rynku, trudno o elastyczny czy zaawansowany system do obsługi ticketów. Dlatego w Systell, rozszerzyliśmy modyfikacje ustawień do maksimum.

Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami.

Tickety są kolejkowane, najczęściej w obrębie konkretnych produktów czy też działów jakimi zajmuje się firma. Sprawy mogą być przekazywane pomiędzy członkami zespołu. Co więcej, jeżeli konsultant do którego została przydzielona sprawa, nie odbierze jej w przeciągu ustalonego odgórnie czasu np. 20 minut, wtedy wróci ona z powrotem na kolejkę. To bardzo wygodne z perspektywy zarządzania zespołem. Menedżer działu, nie musi być angażowany za każdym razem przy przydzielaniu zadań. System samodzielnie porządkuje działania. Warto wspomnieć, że nasz system działa na zasadzie Omnichannel.

Powiązane artykuły:


Jak działa system ticketowy, czyli czego sprzedawcy nauczyli się od działu IT

Jak wykorzystać technologię contact center do zwiększenia efektywności obsługi klienta.

Pierwsza pomoc w systemie ticketowym