Funkcjonowanie biura obsługi klienta w chmurze to standard. Dlaczego warto i jak zorganizować wydajne cloud call center zapewniające firmie oszczędności?

 

 

Nowoczesne call center + popularne rozwiązanie SaaS = para idealna!

 

Na przełomie ostatnich miesięcy praca hybrydowa czy w pełni zdalna stały się zjawiskiem powszechnym. Oczywiście głównym czynnikiem sprawczym takiej sytuacji stała się pandemia COVID-19. Taki stan rzeczy dotyczy także branży call center. Tym samym większość biur obsługi klienta zdecydowało się do przejścia na rozwiązania wirtualne. Z użytkowania cloud call center płyną korzyści nie tylko dla budżetu firmy, ale także te bardziej personalne wpływające na każdego konsultanta.

Oprogramowanie chmurowe call center funkcjonuje w identyczny sposób jak te zainstalowane na fizycznych serwerach. Umożliwia pracę w trybie ciągłym, lecz przy zdecydowanie mniejszych kosztach początkowych. Stworzenie call center w chmurze nie wymaga dużych inwestycji. Do jego obsługi, instalacji potrzebne jest tylko wydajne połączenie internetowe. Technologia chmury w takich warunkach sprzyja poprawie jakości usługi, utrzymania pracowników i obniżenia kosztów funkcjonowania biura obsługi klienta.

 

 

nowoczene systemy call i contact center

 

 

Dla kogo call center w chmurze jest idealne?

 

Firmy, które nie chcą ponosić kosztów utrzymania infrastruktury oraz potrzebują rozwiązania „na teraz” powinny zdecydować się na chmurowe call center. Możliwość natychmiastowego uruchomienia i elastyczność dostosowywania funkcji to nie wszystkie zalety tego rozwiązania. Dodatkowo biuro obsługi klienta w chmurze jest łatwe w integracji i można je obsługiwać w pełni zdalnie. Nic dziwnego, że usługi cloud call center stają się coraz bardziej popularne. To w szczególności alternatywa dla małych lub średnich przedsiębiorstw, które chcą zadbać o swoich klientów. Cloud call center to zdecydowanie niższy koszt niż korzystanie z usług infolinii zewnętrznych.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wysoki poziom bezpieczeństwa przechowywania danych osobowych w chmurze. Szyfrowanie połączeń, podwójne logowanie i zaawansowane systemy kontroli uprawnień, tym wszystkim można zarządzać z dowolnej lokalizacji. Call center SaaS to także sposób organizacji biura obsługi klienta dla dużych firm. Daje możliwość zminimalizowania kosztów energii elektrycznej. Zapewni też mniejszą rotację w zespołach helpdesk czy infolinii gwarantując pracownikom możliwość pracy z domu. Wówczas w grę wchodzi zatrudnienie konsultantów mieszkających nawet kilkaset kilometrów od głównej siedziby przedsiębiorstwa.

 

 

Zalety cloud call center

 

Kilka atutów działania call center w chmurze zostało już wymienione. Jednak tego typu rozwiązanie ma wpływ jeszcze na inne czynniki. W szczególności na budżet przedsiębiorstwa. W przypadku cloud call center płaci się tylko za aktywne stanowiska konsultantów. Taka forma abonamentowego rozliczenia to duża przewaga nad tradycyjną infrastrukturą. Liczba kont może być w każdej chwili zwiększana lub zmniejszana. To ważne w kontekście rozwijających się firm czy potrzeb występujących okresowo. Rozliczenie dotyczyć będzie też czasu korzystania z usług. Fizyczne serwery muszą być zasilane 24h/7, cloud call center i jego funkcje mogą być wyłączane poza godzinami pracy.

Przedsiębiorstwo korzystające z chmurowego call center nie musi martwić się o zakup specjalistycznego sprzętu. Do obsługi wystarczy połączenie internetowe, standardowy komputer i słuchawki. W kwestiach technicznych można liczyć na wsparcie od operatora. Korzystając z cloud call center telefonia jest zawsze dostępna i bezpieczna.

Elastyczność w skalowaniu, efektywność kosztowa oraz najwyższa jakość połączeń przy niskich stawkach za połączenie sprawia, że to godna uwagi na rynku inwestycja biznesowa. Obsługa cloud call center nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznych do wykonywania codziennych zadań. Dzięki temu wdrożenie nowych agentów nie zajmie wiele czasu. Chmurowe oprogramowanie to funkcjonalność typu „wszystko w jednym”, które jest w stanie zaspokoić obecne, jak i przyszłe wymagania przedsiębiorstwa niezależnie od branży.

 

Przeczytaj także:

Jak usprawnić pracę w dziale obsługi klienta czyli call center w chmurze