Praca zdalna, zamiennie nazywana telepracą, umożliwia pracownikowi, wypełnianie swoich obowiązków poza siedzibą firmy. Na takiej zasadzie pracują najczęściej freelancerzy, osoby wykonujące wolny zawód np. copywriterzy, specjaliści SEO, tłumacze, graficy, zatrudnieni w oparciu o umowy cywilnoprawne. Nie da się ukryć, że te zawody są ściśle związane z pracą przy komputerze. Dlatego, aby pracować zdalnie, niezbędna jest do tego odpowiednia technologia.

Sprawdź nasz Program do pracy zdalnej!

Każdy pracodawca, nawet ten który zgadza się na pracę zdalną, nie chce stracić kontroli nad swoim pracownikiem. Reguły dotyczące czasu pracy, ilości poświęconego czasu na dane zadanie pozostają niezmienne i powinno to być raportowane. Aby uniknąć rozbieżności, często klienci zgłaszają się do nas z potrzebą posiadania systemu, który umożliwia rozliczanie czasu pracy.

Pamiętajmy, że praca zdalna nie generuje pracodawcy samych problemów. Po pierwsze, ma on wybór w większym gronie specjalistów. Nie musi ograniczać swojego wyboru do kandydata mieszkającego w pobliżu. Co więcej, często taka osoba pracuje na własnym sprzęcie i nie potrzebuje własnego miejsca w siedzibie firmy. Te oszczędności pozwalają pracodawcy zainwestować w technologię, która przynosi o wiele więcej korzyści niż samo raportowanie czasu pracy.

Nasz system contact center, to centrum kontaktu każdej firmy. Umożliwia on tele- i wideokonferencje oraz organizację webinarów. Dokonuje pomiaru czasu pracy, raportuje liczbę wykonanych telefonów, maili, czatów oraz automatycznie przydziela pracownikom, oczekujące w kolejce zadania do zrobienia.

 

Praca zdalna