Koniec z dublowaniem się kontaktów i kilkukrotnym obdzwanianiem klientów w ramach jednego wydarzenia. Optymalizuj koszty prowadzonych działań.

 

Co to jest deduplikacja kontaktów?

 

Deduplikacja danych lub ‘deduplikacja’ to kompleksowy proces, który eliminuje powielone dane. System Systell Contact Center automatycznie deduplikuje kontakty na podstawie adresów numerów telefonów. Oznacza to, że w momencie, kiedy będziesz chciał dodać kolejną bazę danych do swojego systemu contact center, masz możliwość sprawdzenia po numerze telefonu lub innej danej np. PESEL-U czy NIP-IE (jak w przypadku usług finansowych i medycznych), czy któryś kontakt się nie powtarza. System automatycznie deduplikuje powtarzające się rekordy za pomocą kilku kliknięć.

 

deduplikacja

Deduplikacja kontaktów – dla kogo?

 

Zapewne zastanawiasz się, czy ta funkcjonalność możesz się sprawdzić w Twoim contact center. Oto w jakich sytuacjach deduplikacja jest przydatna:

 

  • Podczas prowadzonych działań marketingowych, Twoim konsultantom zdarza się np. dzwonić do tych samych klientów w ramach różnych kampanii.
  • Twoja firma w ramach jednego wydarzenia, ma założonych kilka kampanii i nie chce na to wydarzenie zapraszać dwa razy tego samego klienta.
  • W momencie, kiedy importujemy kontakty z różnych źródeł. Poprzez deduplikację, możemy zweryfikować, czy kontakty nam się nie powtarzają, aby nie wysyłać do jednego klienta kilka takich samych komunikatów.

 

 

Jakie korzyści daje deduplikacja kontaktów?

 

Funkcja ta zapobiega utworzeniu kontaktu, który istnieje już w bazie danych. Powstała ona, aby ograniczyć tworzenie zdublowanych kontaktów. Deduplikację wykonujemy w celu wyłączenia powtarzających się rekordów w bazach danych. Dzięki temu firma zyskuje  oszczędności, gdy rosną koszty prowadzonych działań np. telemarketingowych. Poprzez tą funkcjonalność, firmy mogą również uwolnić ogromną ilość miejsca do przechowywania. Świetnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku większych ilości danych.

 

Ponadto deduplikacja baz danych jest bardzo ważna w celu budowania wizerunku firmy. Firmy, które nie stosują deduplikacji baz mocno tracą na wizerunku, kiedy np. konsultant oferuje określoną usługę i okazuje się, że klient już ją zakupił w tej firmie. Co więcej, Raconteur ’s przewiduje, że do 2025 roku dziennie będzie tworzonych około 463 eksabajtów danych. W związku z tym firmy potrzebują solidnego rozwiązania, aby obniżyć koszty oraz zwiększyć wydajność i wykorzystanie systemów pamięci masowej. Dlatego deduplikacja w firmie staje się niezbędna.

 

deduplikacja kontaktów

 

Jak skorzystać z tej funkcjonalności w Systell Contact Center?

 

Masz już Systell Contact Center i chcesz skorzystać z tej funkcjonalności? Moduł ten deduplikuje importy po numerze telefonu. Jeśli jednak będziesz miał taką potrzebę, bo np. Twoja firma jest z sektora finansowego lub medycznego, możemy zastosować deduplikację po numerze NIP lub PESEL. Moduł składa się z czterech widoków, w których możemy zaimportować bazy danych w zależności od źródła oraz z widoku umożliwiającego raportowanie deduplikacji:

 

  1. Widok główny – służy do deduplikacji przez całą bazę, czyli przez wszystkie dostępne w systemie kontakty.
  2. Widok wybór – służy do wyboru importu, który będziemy deduplikować przez wybrane bazy danych lub kampanie.
  3. Widok importy – służy do deduplikacji przez wybrane importy, czyli zewnętrzne bazy kontaktów.
  4. Widok kampanie – służy do deduplikacji przez rekordy w wybranych kampaniach.
  5. Widok raport, który służy do podglądu działań deduplikacji. Pozwala użytkownikowi sprawdzić takie informacje jak: nazwa importowanej bazy, status deduplikacji, iość rekordów przed i po deduplikacji, kto wykonał ją wykonał i kiedy.

 

 

Wniosek

 

Podsumowując, deduplikacja danych i jej przypadki użycia pomagają firmom obniżyć koszty i nakład pracy poprzez eliminację duplikatów danych. Stąd wraz ze wzrostem ilości danych i ich wykorzystaniem, deduplikacja oferuje lepszą implementację zasobów.

 

 

 

Przeczytaj też:

5 sposobów na zarządzanie bazą danych w Systell Contact Center

Jak wybrać oprogramowanie do zarządzania obsługą klienta dla małej i średniej firmy?

Workflow w contact center dla niewtajemniczonych.

 

deduplikacja kontaktów