Sprawdź, czym jest system contact center i jakie znaczenie dla biznesu mają rozwiązania contact center.

 

Co to jest  system Contact Center?

Contact Center to centralne miejsce komunikacji z klientem w Twojej firmie. To właśnie w tutaj odbywa się zarządzanie wszystkimi interakcjami z klientami w różnych kanałach. W jaki sposób? Dedykowany system zarządza połączeniami przychodzącymi i wychodzącymi. Nowoczesne programy rejestrują również inne kanały kontaktu z klientem takie jak live chat, formularze www, SMS, e-maile. Ich podstawowym celem jest oferowanie klientom sprawnego i efektywnego wsparcia technicznego, obsługi klienta oraz pomocy sprzedażowej.

 

Oprogramowanie zbiera wszystkie zapytania /reklamacje /rejestracje /zamówienia w jeden, wygodny panel agenta. Istotnym elementem oprogramowania contact center jest panel managera. To rozbudowana funkcjonalność, która pozwala na większą kontrolę i nadzór nad wydajnością pracy konsultantów. Dzięki niej, manager na bieżąco widzi próby kontaktu i ma możliwość zebrania danych w raport.

Nowoczesny system contact center dysponuje wieloma opcjami raportowania. W najbardziej rozwiniętych rozwiązaniach raporty są w pełni configurowalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. 

 

contact center

 

Integracja kanałów komunikacji w oprogramowaniu Contact Center – dlaczego jest tak ważna?

Aktywna obsługa klienta, która dziennie rejestruje setki prób kontaktów wymaga odpowiedniego programu. Zaawansowany system contact center powinien integrować wszystkie kanały komunikacji z klientem: telefon, mail, SMS, formularz kontaktowy, live chat, Voice SMS, Facebook. Oprogramowanie powinno umożliwiać właściwą segregację korespondencji i utrzymanie zgłaszanych i realizowanych spraw w należytym porządku. W ten sposób rozwiązanie contact center staje się gwarantem profesjonalizmu zespołu obsługi klienta oraz dobrego wizerunku firmy wykorzystującej system.

Wysokiej jakości system, to elastyczne rozwiązanie, dopasowane do potrzeb firmy. Contact Center musi być otwarty na integracje z oprogramowaniem funkcjonującym w firmie, przykładowo z CRM, ERP, SFA, SCM itp. To pozwala w pełni wykorzystywać posiadane przez firmę zasoby danych i efektywnie wykorzystywać czas pracy.

Powiązane słowa:

Call Center

Help desk

Monitorowanie pracy agenta

 

Przeczytaj więcej na ten temat:

Oprogramowanie contact center – dlaczego warto je mieć?

Kiedy warto wdrożyć rozwiązania call center?

contact center