Contact Center jest to system lub usługa, która zapewnia zdalne wsparcie techniczne i usługi wsparcia dla klientów. Contact Center może być wykorzystywany przez firmy do komunikacji z klientami, świadczenia obsługi technicznej lub wsparcia w celu rozwiązywania problemów. Contact Center często wykorzystuje technologię taką jak automatyczna sekretarka, czat na żywo i wiadomości e-mail do kontaktu z klientami.

 

Z tego wpisu dowiesz się:

 

A jeśli chcesz poznać działanie oprogramowania w praktyce, przejdź na stronę, na której przedstawiamy nasz system contact center.

 

 

Czym jest system contact center i jakie znaczenie dla biznesu mają rozwiązania contact center?

Obecnie oprogramowanie contact center wyrasta na godnego konkurenta systemów ERP. To elastyczny system łączący w sobie funkcjonalność CRM, wirtualnej centrali, raportowania oraz elementów pozwalających wypełniać konkretne zadania zespołu, np. helpdesk, obsługa klienta, lejek sprzedażowy, telemarketing czy system ticketowy. Jest łatwo integrowalny z popularnymi programami wykorzystywanymi w biznesie.  To doskonałe narzędzie do prowadzenia marketingu i sprzedaży oraz obsługi klienta.

 

 

Jaką rolę pełni Contact Center w firmie?

Contact Center to centralne miejsce komunikacji z klientem w Twojej firmie. To właśnie tutaj odbywa się zarządzanie wszystkimi interakcjami z klientami w różnych kanałach. W jaki sposób? Dedykowany system zarządza połączeniami przychodzącymi i wychodzącymi. Nowoczesne programy rejestrują również inne kanały kontaktu z klientem takie jak live chat, formularze www, SMS, e-maile. Ich podstawowym celem jest oferowanie klientom sprawnego i efektywnego wsparcia technicznego, obsługi klienta oraz pomocy sprzedażowej.

 

 

Jakie funkcje i możliwości posiada system contact center?

Oprogramowanie zbiera wszystkie zapytania /reklamacje /rejestracje /zamówienia w jeden, wygodny panel agenta. Istotnym elementem oprogramowania contact center jest panel managera. To rozbudowana funkcjonalność, która pozwala na większą kontrolę i nadzór nad wydajnością pracy konsultantów. Dzięki niej, manager na bieżąco widzi próby kontaktu i ma możliwość zebrania danych w raport.

Nowoczesny system contact center dysponuje wieloma opcjami raportowania. W najbardziej rozwiniętych rozwiązaniach raporty są w pełni konfigurowalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. 

 

Dlaczego w systemie contact center ważna jest możliwość integracji kanałów komunikacji?

Aktywna obsługa klienta, która dziennie rejestruje setki prób kontaktów wymaga odpowiedniego programu. Zaawansowany system contact center powinien integrować wszystkie kanały komunikacji z klientem: telefon, mail, SMS, formularz kontaktowy, live chat, Voice SMS, Facebook. Oprogramowanie powinno umożliwiać właściwą segregację korespondencji i utrzymanie zgłaszanych i realizowanych spraw w należytym porządku. W ten sposób rozwiązanie contact center staje się gwarantem profesjonalizmu zespołu obsługi klienta oraz dobrego wizerunku firmy wykorzystującej system.

 
 

Co daje integracja contact center z oprogramowaniem firmowym?

Wysokiej jakości system, to elastyczne rozwiązanie, dopasowane do potrzeb firmy. Contact Center musi być otwarty na integracje z oprogramowaniem funkcjonującym w firmie, przykładowo z CRM, ERP, SFA, SCM itp. Integracja contact center z oprogramowaniem w firmie może pomóc w zwiększeniu wydajności, poprawie jakości usług klientom i umożliwieniu lepszego zarządzania zasobami.

Powiązane słowa:

Call Center

Help desk

Monitorowanie pracy agenta

 

Przeczytaj więcej na ten temat:

Oprogramowanie contact center – dlaczego warto je mieć?

Kiedy warto wdrożyć rozwiązania call center?

contact center