SIP Trunk

sip-trunk-slownik-pojec-systell

 

 

SIP Trunk – to alternatywna usługa dla tradycyjnych linii analogowych, która wykorzystuje protokół SIP (Session Initiation Protocol). Dostarczana przez operatorów telekomunikacyjnych umożliwia realizację połączeń telefonicznych za pośrednictwem łączy internetowych na telefony stacjonarne lub komórkowe. Pozwala również na transmisję wideo. Rozwój rynku wirtualnych centrali sprawił, że częściej mówi się o telefonii VOIP.

W przeciwieństwie do pojedynczego konta SIP pozwala wybrać dogodną ilość kanałów do rozmów w zależności od tego ile osób będzie rozmawiało w tym samym czasie. W ten sposób możliwe jest realizowanie połączeń więcej niż do i z jednego numeru. Konto SIP Trunk może być uwierzytelniane poprzez nazwę użytkownika i hasło, ale też bez rejestracji. Wówczas podaje się jedynie adres IP, na który wysyłany jest pakiet internetowy z sygnalizacją i głosem.

Zaletami SIP Trunk jest wysoka niezawodność, mobilność, uproszczona konfiguracja i zmniejszenie ryzyka podsłuchu przy niskich kosztach telekomunikacyjnych. Daje też możliwość obsługi wielu połączeń na danym numer (infolinia) oraz identyfikowania się jako konkretny numer (kampania).Zapraszamy do kontaktu

doradzimy Tobie najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu.

kontakt-obrazek

      Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy w celu prezentowania ofert Systell. Dane administruje Systell Sp. z o.o. sp.k. w celu przesłania zamówionego e-booka oraz marketingu swoich usług. Masz prawa: dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, sprzeciwu, wycofania zgody oraz złożenia skargi do UODO. Szczegóły w Polityce prywatności.