Voice over Internet Protocol (VoIP) – to technologia przesyłania głosu za pomocą Internetu. Ten system nie wymaga nadajników naziemnych, aby zrealizować połączenie. W tym celu wykorzystuje łącza internetowe. VOIP jest szczególnie lubianą usługą telekomunikacyjną, ze względu na jej niskie koszty, ponieważ do użycia VOIP większość tradycyjnej infrastruktury jest zbędna. Aby móc skorzystać z tej technologii potrzebne jest łącze internetowe, w oparciu o protokół IP. Stąd często VOIP nazywana jest telefonią internetową.

Jak zacząć korzystać z technologii VOIP?

 

Zacznij od wyboru dostawcy. Zapoznaj się w tym celu z naszą ofertą.

Aby wykonywać połączenia internetowe, potrzebny jest komputer z dostępem do Internetu. To warunek konieczny. Należy na nim zainstalować oprogramowanie (Softphone). Z kolei jeśli chcesz korzystać z VOIP przez telefon, wystarczy mieć smartfon z aplikacją.

Jaka jest największa zaleta technologii VOIP dla firm?

 

Tak jak zostało wspomniane, jest to tania technologia i szeroko dostępna. Największym jej plusem, zwłaszcza dla dużych przedsiębiorstw, to niski koszt połączeń, na które nie ma wpływu kraj z którego się dzwoni. Jeżeli Twoja firma ma kilka oddziałów, znajdujących się w wielu państwach – zrezygnuj z roaming’u na rzecz VOIP.

VOIP daje również niezależność od operatorów. To nie tylko swoboda wyboru i niezależność. Kolejną zaletą jest możliwość integracji z systemami informatycznymi, które mogą dostarczać raporty na temat Twoich rozmów i dawać wymierne korzyści w biznesie.

Powiązane słowa:

Wirtualna centrala VOIP

Predictive dialer

Jak zwiększyć skuteczność rozmów dzięki systemowi call center?

voip -slownik-pojec-systell