Co to jest dialer?

 

Dialer to automat dobierający konsultantowi dzwoniące osoby. Jest to niezwykle efektywne i wręcz niezbędne narzędzie w każdym call center. Skąd potrzeba jego zaimplementowania? Wynika ona z faktu, iż dzięki niemu na godzinę pracy agenta może on rozmawiać z telefonującymi nawet powyżej 50 minut! Co w porównaniu do 30-40 minut rozmów w sytuacji bez wspomnianego rozwiązania wygląda imponująco. Dodatkowo, osoba pracująca w obsłudze klienta nie musi czekać na połączenia. Będą one wciąż napływać, do konsultanta, a on może skupić się w tym czasie na osobie po drugiej stronie słuchawki.

Wyróżniamy:

  • Dialer Predictive dedykowany dla dużych biur obsługi klientów i Call center. Dobiera połączenia dla grupy agentów, co czyni pracę konsultantów wydajniejszą.
  • Power Dialer wykonuje połączenia dla danego konsultanta.

Jak działa dialer telefoniczny?

Jak już wspomnieliśmy, główną funkcją dialera telefonicznego jest wykonywanie powtarzalnych połączeń. Konsultant nie ma konieczności poświęcania czasu na wykonywanie każdego połączenia. Narzędzie zrobi to za niego. Oszczędność czasu konsultanta, który nie musi również pamiętać o umówionych rozmowach, sprawdzać bazę klientów, wybierać numer jest nieprzeceniona. Tym samym rozmowa zostanie przejęta przez konsultanta dopiero wtedy, kiedy automat nawiąże połączenie i uzyska zgodę na rozmowę klienta. Efektywność zespołu konsultantów możemy podnieść dzięki dialerowi nawet o kilkaset procent. To bardzo dużo.

 

dialera

Połączenia niepowtarzalne a dialer call center

Opisaliśmy sytuacje dotyczące działanie dialera telefonicznego w kontekście rozmów powtarzalnych. Co jednak w przypadku kiedy mamy do czynienia z połączeniami niepowtarzalnymi? Nie każdy proces telefoniczny możemy zautomatyzować tak samo. Tutaj na ratunek idzie nam  Preview Dialer. Pełna lista kontaktów trafia do konsultanta, który ma czas na to aby zapoznać się z danymi przygotować do rozmów. W tym samym momencie automat rozplanowuje kontakty i pomaga w realizacji chociażby za pośrednictwem mechanizmu CTI, czyli integracji telefonu z komputerem. Konsultantowi wystarczy jedno kliknięcie, by wywołać właściwy kontakt, wyświetlić jego historię i nawiązać połączenie.

Szukasz podobnego rozwiązania? Skontaktuj się!

 

Powiązane artykuły:

Zastosowanie dialera w wirtualnej centrali

Czego wymaga dzisiejsza obsługa klienta?

Jak oszczędzać z dialerem w obsłudze klienta?

 

dialer