Co to jest power dialer?

power-dialer -slownik-pojec-systell
 

Dialer automatycznie pobiera jeden lub wiele rekordów (numerów do klientów) i zaczyna inicjować do nich połączenia. Power dialer jest najprostszym mechanizmem wybierania wychodzącego. Wybiera numer klienta z listy połączeń i proponuje ten rekord połączenia agentowi.

Power dialer inicjuje połączenia w tle, na wszystkie numery w kampanii lub na numer oznaczony przez agenta do oddzwonienia. Nie jest to tak doskonały dialer, jak predictive dialer, ponieważ niesie ryzyko głuchych telefonów. Następuje to w przypadku, gdy konsultant prowadzi aktualnie rozmowę, a system łączy go z kolejnym klientem. Wtedy, oczekujący klient ma tzw. głuchy telefon. Istnieje również ryzyko, że po oddzwonieniu, klient nie odbierze połączenia od podejrzanego numeru. Co ważne, power dialer jest przypisany do jednego konsultanta i to dla niego inicjuje połączenia. Nie ma możliwości przekierowań połączeń do wolnego konsultanta, tak jak ma to miejsce w przypadku predictive dialera.

rodzaje-dialer

Powiązane artykuły:

5 korzyści wdrożenia wirtualnej centrali

Jak działa dialer w praktyce?

Predictive dialer

Potrzebujesz takiego rozwiązania do swojego biura obsługi klienta? Skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!Zapraszamy do kontaktu

doradzimy Tobie najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu.

kontakt-obrazek

      Wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy w celu prezentowania ofert Systell. Dane administruje Systell Sp. z o.o. sp.k. w celu przesłania zamówionego e-booka oraz marketingu swoich usług. Masz prawa: dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, sprzeciwu, wycofania zgody oraz złożenia skargi do UODO. Szczegóły w Polityce prywatności.