Contact center, ze względu na duże zaangażowanie zasobów ludzkich, stanowiących najwyższy odsetek kosztów działalności operacyjnej, generuje dla przedsiębiorstwa duże koszty. W rozumieniu wielu managerów, dobra jakość obsługi generuje koszty. Można ją osiągnąć, zwiększając liczbę stanowisk i zatrudniając kompetentnych konsultantów. Natomiast, optymalizacja kosztów wiąże się z redukcją etatów i niskim wynagrodzeniem. To z kolei, powoduje dużą rotację i pogorszenie jakości obsługi. 

Zatem, jak obniżyć koszty contact center, dotyczące obsługi klientów? Nie trzeba tego robić kosztem jakości! Szukasz oszczędności? W pełni wykorzystaj funkcjonalności oprogramowania call center.

Poza tym, jeśli te funkcjonalności są ograniczone, może warto zastanowić się nad zmianą oprogramowania? Co więcej, obecnie oferowane rozwiązania posiadają możliwości, które automatyzują niektóre czynności. Dodatkowo, integracja wielu funkcji i kanałów w jednym, zapewnia szybki zwrot z inwestycji.

Jak obniżyć koszty Contact Center?

1. Przenieś połączenia do chmury

Przejście na system oparty na chmurze to ogromny krok w kierunku redukcji kosztów. Systemy contact center oparte na chmurze, są bardziej opłacalne w utrzymaniu. Ponadto obniżają koszty operacyjne – nie ma potrzeby utrzymania serwerów i sieci telekomunikacyjnej w siedzibie przedsiębiorstwa.  Dodatkowo są one zwykle bardziej bezpieczne niż standardowa infrastruktura „on premise”. W efekcie obniżamy koszty contact center, zapewniając wyższy poziom bezpieczeństwa systemu, który chroni dane naszych klientów.

Zobacz funkcjonalność systemu w chmurze –